6 Yaşındaki YouTuber 8 Milyon Değerinde Mülk Satın Aldı!

59 Gösterim

6 Yaşındaki YouTuber 8 Milyon Değerinde Mülk Satın Aldı!

Youtube fenomen içerik üreticilerin kazandıkları astronomik rakamlar dudak uçuklatmaya devam ediyor.  Güney Kore’de yaşayan 6 yaşındaki ‘Boram’ youtube sayesinde 8 Milyon dolara 5 katlı bir mülk satın aldı . Güney Kore’nin başkenti Seul’da servet değerindeki evi satın ‘Boram’ henüz 6 yaşında ve Youtube’da 30 milyondan fazla takipçiye satın.

İki farklı kanala sahip olan kızın paylaşımlarını yaptığı kanalların birinde 17,6, diğerinde 13,6 milyon takipçisi bulunuyor.  Ve paylaştığı videoların çoğu 350 milyonun üzerinde izlenerek onu tanınan bir ismi dönüştürdü.

Küçük kızın youtube’dan gelen aylık gelirinin 3 milyon dolar olduğu belirtilirken, ailesi tarafından kurulan Boram şirketi tarafından 8 Milyon değerindeki 5 katlı mülkün yeni sahibi küçük kız oldu.

2017 yılında Çocukları Koruyun (Save the Children) sivil toplum örgütü Boram’ın bazı videolarını şikayet ederek kanaldan kaldırılmasını sağladı.  Şikayet edilen videolarda küçük kızın babasının cüzdanından para çalması ve araba kullanması gibi çocukların gelişimini kötü etkileyecek örnekler barınıyordu.

Şikayetler neticsinden Seul Aile Mahkemesi çocuk istismarını önlemek amaçlı Boram’ın babasına danışmanlık kursunu tamamlama cezası verdi.

Forbes’te yapılan açıklamaya göre dünya genelinde en çok gelir elde eden YouTuber’ın, 7 yaşındaki ABD vatandaşı Ryan Kaji olduğunu belirlerken, çocuğun kazancının 22 milyon dolar olduğu da biliniyor…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir