Gündem

ABD’de ve Meksika Sınırına Çocuklar İçin Tahterevalli Kuruldu!

Avatar
183 Gösterim

ABD’de ve Meksika Sınırına Çocuklar İçin Tahterevalli Kuruldu!

2009’da ABD’li mimarlar tarafından başlatılan tahterevalli projesi hayata geçirildi. ABD ve Meksika arasındaki sınır duvarına inşa edilen tahterevalli sayesinde iki farklı ülkenin çocukları birbirleriyle oynayabiliyorlar!

ABD’nin California Üniversitesindeki Mimarlık Mimarlık bölümünün profesörleri, ABD-Meksika sınırlarının aşılmadan çocuklarının birlikte oynamaları ve birbirlerine yakınlık duymaları için farklı bir projeye imza attılar.

Tahterevalli tasarımcıları bir ilk olan projeleri için “Yaşadığımız en inanılmaz deneyimlerden biri” ifadelerini kullanırken, iki ülkenin insanlarının arasındaki bağın bu yolla güçleneceklerini düşünüyorlar.  Tahterevalli projesinin başındaki isimler Ronald Rael ve Virginia San Fratello, 20092da başlattıkları projeyi geçtiğimiz günlerde tamamlayarak Meksika sınırını tahterevalli ile aştılar.

Projenin asıl amacı sınırların çocukları ayırmaması odaklı olurken, bu sayede aradaki sınıra rağmen çocuklar karşılıklı olarak birbirleriyle oynayabiliyorlar.  İnşanın bitmesiyle instagram hesabından paylaşım yapan Ronald Rael emeği geçen herkese teşekkür ederek, şu açıklamayı yaptı.

“Virginia San Fratello ile yaşadığımız en inanılmaz deneyimlerden biri 2009’da yaptığımız konsept çizimlerin hayata geçmesi. Duvar, ABD-Meksika ilişkilerinde adeta bir dayanak noktası haline geldi ve çocuklar ile yetişkinlerle birlikte her iki taraf anlamlı bir şekilde birbirine bağlandı” 

 

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap