Boş Vakitlerinde Wushu Dövüş Müsabakalarında Hakemlik Yapan İmam Şaşırtıyor

60 Gösterim

Wushu Federasyonu hakemi olan Tahsin Buğuş aynı zamanda Amasya’da İmamlık yapıyor.  Vakit namazlarında cemaate namaz kıldıran İmam, boşta kalan zamanlarında Çin dövüş sporu olan Wushu hakemliğini üstleniyor.

İmamlık görevlerini aksatmadan ve eksiksiz olarak yerine getiren Buğuş, hakemlik konusundaki başarısını da sürdürüyor.  Namaz vakitlerinin ardından Amasya Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Wushu müsabakalarında hakem olarak görev alan İmam, bu konuyla ilgili şu sözlere verdi.

“İmam hatip görevimin peşinden geriye kalan zamanlarımı wushu ile değerlendiriyorum.”

Wushu maçlarını düzenleyen Tahsin Buğuş gün içinde TOKİ Camii İmam Hatibi olarak görevini icra ederken, yakın zamanda hakemlik belgesini aldığını belirtiyor.  Kişisel gelişmeye ve insanın kendisini daime geliştirmeye odaklanmasına inanan İmam Tahsin Buğuş, konuyla ilgili şu açıklamalara yer verdi.

“Amasya İl Müftülüğü Şeyhcui Mahallesi TOKİ Konutları Camii İmam Hatibiyim. Boş vakitlerimi değerlendirmek amacıyla görevim haricinde zamanlarımı bu şekilde Amasya Wushu Kung-fu Federasyonuna katıldım. Hocalarımın yardımıyla, vermiş olduğu eğitimle sürekli antrenmanlara katılmaktayım. Yakın zamanda bir hakemlik belgesi aldım. Bildiğim ne varsa sporcu arkadaşlarıma elimden geldiği kadarıyla onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. İmam hatip görevimin peşinden geriye kalan zamanlarımı wushu ile değerlendiriyorum. Bu esnada bir de bir sloganımız var ‘Namazda huşu, sporda Wushu’ sloganıyla da bütün gençlerimizi davet ediyoruz”

İmamlık görevlerini aksatmamanın yanı sıra wushu maçlarını da adaletli ve başarılı şekilde yöneten İmam hakkında Wushu İl Temsilcisi Tuğrul Fırat ‘Kişisel gelişimine fayda sağlıyor’ dedi.  Boş vakitlerinde müsabakalara hakemlik yaparken, antrenmanlara da katılan Tahsin Buğuş, gençlere “Namazda huşu, sporda Wushu” diyerek sesleniyor…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir