Gündem

Buldanlı Hande İzmirlioğlu’nun ikinci el kıyafet sitesinin yeni satış hedefi 5 milyar lira!

Avatar
876 Gösterim

Buldan’lı bir ailenin kızı olan Hande İzmirlioğlu, girişimci fikirlerinden biri olan start-up projesiyle Türkiye’de önemli işe imza attı. Egemizin nadide ilçesi olan Buldan’dan gelerek ülkemizin dev alışveriş sitelerinden biri olan Trendyol’da start-up projelerinden biri olan Dolap.com’un kurucu ortaklarından biri.

İkinci el kıyafetlerin satışı yapıldığı sitelerden biri olan Dolap.com sitesinin kurucu ortaklarından biri olan ve yöneticiliğini yapan Hande İzmirlioğlu, 2022 hedeflerinin 5 Milyar lira ciro olduğunu açıkladı.  Türkiye’nin en çok ziyaret edilen moda firmalarından biri olan Trendyol’un start-up kuruluşu olan Dolap uygulamasını verdiği bir röportajla açıklayan İzmirlioğlu, kadınlara ek gelir kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

3 yıl önce kurulan ve Türkiye’de en hızlı büyüyen internet sitesi olma özelliği taşıyan Dolap.com’un 2018 yılında yüzde 450 büyüdüğünü belirten Hande İzmirlioğlu “2022 yılında 5 milyar TL’lik toplam satış hedefine ilerliyoruz. Rakamsal verilere bakıldığında, her gün 120 bin yeni ürün eklenen uygulamayı, günde 450 bin kadın kullanıyor. Mobil uygulama indirilme sayısı ise yüzde 250 artarak 9 milyona çıktı. 3. yılında sektöre birçok yenilik getiren Dolap, aynı zamanda kadınların ev ekonomisine katkısında önemli bir yere sahip.

Dolap, ileri teknolojiyle kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimini daha ileriye taşımayı, tüm dünyanın adapte olduğu ikinci el alışveriş alışkanlığını Türkiye’de de oturtmayı ve kadınlara ek bir gelir oluşturmayı hedefliyor. Dolap’ta satış yapıp kazanç sağlayan 500 bin üye düşünüldüğünde, Türkiye’de 500 bin hanenin ev ekonomisine katkı sağlıyoruz.

Sitede 5 TL’lik de 40 bin TL’lik de ürün bulunduğu gibi lüks grubu da var. Her kesime hitap ediyoruz. İkinci elde de modaya uygun ürünler en çok satıyor. O yıl ne renk modaysa o tarz ürünler daha çok satılıyor. 2019’un ilk yarısında 6 milyon adetlik ürün satışına aracılık ettik ve Dolap ile 500 bin kadın 270 milyon TL tasarruf etti”

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap