Çinli Doktor Yuan Herong fiziğiyle görenleri şaşırtıyor!

712 Gösterim

30 yaşındaki Yuan Herong Çin’de yaşayan bir doktor.  Ancak sosyal medyada bir anda ünlü olmasını sağlayan şey mesleği değil fiziği.  Kaslı vücuduyla dikkatleri üstüne çeken Yuan Herong, ikonik Street Fighter karakteri Chun-Li’ye benzetiliyor.

2 yıl önce güçlü görünmek için spora başlayan ve zaman içinde kadın herküle benzeyen doktorun görüntüsü görenleri şoka uğratıyor.  Haftafa 5 gün spor yapan Street Fighter, iki yıl önceki hedefine ulaşarak güçlü bir bedene ve fiziğe kavuşmuş durumda.

Çin’e özgü savunma sporlarını da yapan doktor, sosyal medya da kaslı fotoğraflarını paylaşarak binlerce beğeni toplamaya devam ediyor.

Shandong eyaletinde yaşayan Herong, tıp eğitimini tamamlamasının ardından spora başlayarak, ilk olarak pilates yapmaya başladığını ancak kas gelişimine bir katkı sağlamadığını ifade ediyor.  Daha sonrasında spor eğitmeniyle vücut geliştirmeye başlayan Herong, boş vakitlerini spor salonlarında geçirmeye başladı.

 

 

Çin’de düzenlenen vücut geliştirme yarışmasında 2. olarak seçilen doktor, tıp alanında da kendini geliştirmeye devam ediyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir