Daha Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Sırları

34 Gösterim

Hangi kadın daha uzun, daha gür kirpiklere sahip olmak istemez ki.  Güzellik algısında kirpiklerin büyük bir önem arz ettiği kadınların dünyasında kozmetik ürünleri, takma kirpik, hatta kirpik ektirme gibi bir çok operasyon da söz konudur.

Güzel ve uzun kirpiklere ulaşmak bir çok para dökmenize gerek olmadan, sizlere vereceğimiz küçük sırlarla dolgun ve gür kirpiklere sahip olmanız mümkün.  Etkili olduğu kadar ucuz yöntemlerle eskisinden sağlıklı ve uzun kirpiklere kavuşabilirsiniz.

1-  Kirpiklerini taramayı denediniz mi?

Evet, kirpiklerinizi düzenli olarak taradığınızda o bölgedeki kan akışını hızlandırarak uzamanın hızlanmasına neden olabilirsiniz. Gün içinde kirpiklerinizi 2 kez  tarayarak üstlerinde biriken tozları ve kirleri de temizleyebilirsiniz.

2- Kirpiklerinizi yağlarla besleyin.

Zeytin yağı, Hindistan yağı, Badem yağı, Hint yağı, Argan yağı, Jojoba yağı içerdikleri folik asitlerle kirpik köklerinizin foliküllerini beslerler.  Sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlayan antioksidanlara sahip bu yağları gece yatmadan önce kirpiklerinize uygulayın.  Belirgin sonuçlar için her gece uygulamayı unutmayın.

3- Vazelin 

Kuru ve kolayca kırılan kirpikleri canlandıran vazelin, doğru kullanıldığında kirpiklerinizi nemlendirir.  Göz kapaklarınızı yumuşatan vazelini kirpiklerinizin uzamasına da yardımcıdır. Her gece yatmadan önce üst ve alt kirpiklere sürüp sabaha kadar nemlenmesine izin  verin.

4- Protein tüketin

Sağlıklı ve dengeli beslenerek vücudunuzun tüm ihtiyacını karşılayın.  Kirpik, saç ve deri sağlığınız için vücudumuzun üretmediği ve dışarıdan almak zorunda kaldığımız proteinli gıdaları tüketmeye gayret edin.   Tavuk, balık, et, hindi gibi protein değeri yüksek gıdaları mutlaka gün içinde tüketin.

5- Yeşil çay

Saç dökülmesi için kullanılan bir çok tıbbı ve kozmetik ürününün bileşeni olan yeşil çay, güçlü bir antioksidandır.  Demlediğiniz bir bardak çayı soğumaya bırakın, sonrasında yeşil çay ile ıslattığınız pamukla gözlerinize uygulayın. Günde iki defa kullanabilirsiniz.

6- Aloe vera 

Saçlara ve cilde iyi gelen, hücre onarıcı yapısı bulunan Aloe vera kirpiklerine de oldukça iyi gelmektedir.  Taze Aloe vera yaprağının içindeki sıvıyı gece yatmadan önce kirpiklerinize uygulayın, daha etkili olmasını isterseniz içine bir damla hint yağı ekleyebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir