Gündem

Denizli’de Son Dakika Depremi!

Avatar
149 Gösterim

09:34 sularında merkez üssü olarak Acıpayam/Denizli’de 5,5 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti.  Peş peşe gelen artçılarla kendisini  belli eden deprem Antalya ve Yunanistan’a kadar hissedildiği yetkililer tarafından belirtildi.

Ege bölgesi ve Marmara bölgesinin kentlerinde hissedilen depremin artçıları bölgedeki insanların korkmasına neden oldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Acıpayam’da yaşayıp depremde hafif yaralanan vatandaşlar olduğunu belirtti.

4.5, 4.8 artçı sarsıntılarıyla devam eden deprem yüzünden Gedikli, Uçarı, Karahöyük mahallerinde 50’ye yakın konutun hasar aldığı söyleniyor.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen deprem İzmir, Muğla, Aydın, Isparta, Antalya, Burdur gibi Marmara bölgesi kentlerinde belirgin şekilde hissedildi.

Depremin üssü olarak görülen Acıpayam ilçesindeki okullar Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer tarafından tatil edildi. İlçede yer alan Devlet hastanesinde yatan hastalar, hastanenin hasar alması nedeniyle yatakları ile dışarı çıkarıldı.

Deprem bölgesine konuşlanan Kızılay Denizli Şube görevlileri ilk incelemelerini yaparak ihtiyaç halindeki gereksinimleri karşılamak üzere sıcak yemek ve barınma ünitelerini hazır bulunduruyor…

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap