Gündem

Elon Musk ,Tesla Cybertruck’ın Sipariş Sayısını Açıkladı

Avatar
506 Gösterim

Geçtiğimiz günlerde Tesla, pick-up modeli olan Tesla Cybertruck’i tanıtmıştı.  Başarılı bir girişimci ve yatırımcı olan Elon Musk’un kurucusu olduğu Tesla, otomobil sektöründe yeni bir çığır açtı. Bildiğimiz pickup’lara benzemeyen Tesla Cybertruck tasarımıyla bir çok kişinin ilgisini üstüne çekmeyi başardı.

Bu zamana kadar üretilen pickup’lara benzemeyen ve tamamen farklı bir tasarıma sahip olan Tesla Cybertruck, dayanıklılık üzerine özel olarak tasarlandı. Metal topla bil kırılmayan cam, köşeli keskin tasarımı ve güçlü motoruyla fütüristik özellikleriyle araç büyük ilgiye maruz kaldı.

Tesla Cybertruck’un lansman sonrası sosyal medyada başlayan merak ise satış rakamlarının şimdiden ortaya çıkmasına zemin hazırladı.  Öyle ki Elon Musk resim twitter hesabından Tesla Cybertruck’ın satış rakamlarını paylaşarak, daha satışa çıkmadan otomobilin ne kadar tutulduğunu gözler önüne serdi.

Henüz satışa çıkmayan Tesla Cybertruck, Elon Musk’un belirttiğine göre farklı tasarımı ve özelliğiyle 146.000 bin siparişe ulaştı.  Siparişlerin yüzde 42’si çift motorlu, 41’i üç motorlu, 17’sini tek motorlu modellerinden oluşuyor.  Elon Musk, Tesla Cybertruck’a gelen siparişlerin ise ücretli bir destek ve reklam olmaksızın geldiğini açıkladı.

Elon Musk, Tesla Cybertruck siparişi veren her kişiden 100 dolarlık bir depozito ücreti de alarak, satışa başlamadan 14,6 milyon dolar kazanmayı başardı…

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap