En Çok Kilo Aldığınız Bölgenize Göre Kilo Almanızın Sebebi Nedir?

123 Gösterim

En Çok Kilo Aldığınız Bölgenize Göre Kilo Almanızın Sebebi Nedir?

Fast food yemeklerin lezzetli olduğunu kabul ediyoruz lakin çağımızın başına bela olduklarını da biliyoruz.  Sağlıksız beslenme, hareketsiz geçen çalışma saatleri ve paket gıdalar ideal görünümümüzden uzaklaşmamızı sağlıyor. Kış ve yaz boyunca diyet ve egzersiz yapmanıza rağmen sorunlu bölgelerinizde bir değişilik olmuyorsa, bunun sebebini hiç merak ettiniz mi?

Bazıları göbeğindeki yağlardan şikayet ederken, bel bölgesi, üst bölge ve uyluklarında fazladan biriken yağlar bizlere sorunun temelini anlatmak istiyor olabilir. Kilo almanız genetik yatkınlıktan kaynaklanabildiği gibi vücudunuzda gerçekleşen bir sorununda belirtisi olabilir.

Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre vücudumuzun en çok kilo alan kısımları bedenimizin yaşadığı sıkıntıları ele veriyor.  Yazımızın devamında sorunlu bölgelerin kilo almalarına sebebiyet veren nedenleri açıklayacağız, sizin vücudunuzda en çok beğenmediğiniz yer hangisi?

Göbek ve Sırt Bölgesi: Gün içinde çok fazla hareket etmediğinizi gösteren göbek ve sırt bölgesinde biriken yağları eritmek için diyete ve spora başlamalısınız.  Sağlıklı beslenme ve egzersizle bu bölgelerdeki fazla yağlardan hemen kurtulabilirsiniz.

Kalça ve Uyluk Bölgesi; Menopoz, ergenlik vb. dönemlerde değişen hormonların bir yan etkisi de kalça ve uyluk içlerinde fazla yağın birikmesine neden olur.  Bu bölgedeki fazla yağlar genellikle hormon dengesizliğinin belirtisidir. Vücudunuzun bu bölgelerinden kilo almak istemiyorsanız sigara içmemeli, uzun süre oturmamalı, alkolden uzak durmalısınız.

Üst Vücut Bölgesi; Vücudunuzun üst kısmından kilo almaya başlıyorsanız beslenme şeklinizin yanlış olduğunu söyleyebiliriz.  Özellikle kadınlarda yaygın olan üst vücut bölgesinde yağ birikimi tükettiğiniz yiyeceklerin bir sonucudur.  Şekeri yüksek  gıdalardan, fazla yemek yemekten, hamur işlerinden kaçının.  Egzersiz ve diyet yapmaya mutlaka başlayın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir