Evlilikte Aşkı Öldürmemek İçin 10 Altın Kural!

109 Gösterim

Evlilikte Aşkı Öldürmemek İçin 10 Altın Kural!

Toplumun en küçük yapı taşlarından biri olan aile, bir kadın ve erkeğin hayatlarını birleştirme yoluyla oluşmaktadır. Ne yazık ki günümüzde evliliklerin azalması ve boşanmaların çoğalması, kişilerin evlilik müessesinden korkmasını ve kaçmasına sebep olmaktadır.

Evlilik iki insanın birbiri içinde uyumlu bir yaşam sürmesini, dengeyi bularak geliştirmelerine olanak sağlayan bir organizma haline dönüşebilir.

Evli çiftler aynı frekansı tutturamıyor ve uyumsuzluk gözleniyorsa bu evliliğin zarar görmesine sebebiyet verebilir.  Bitmemesi dahilinde ise evlilik sevgi bağı yerine zorlama ve zorunluluklar için yürütülmeye çalışır.

Sağlam temellere oturtulan evlilikler ise uzun süreli, çiftleri yormayarak mutlu bir hayat sürmelerine sebebiyet veren bir organizmaya dönüşmektedir.  Bazı altın kuralları uygulayarak evliliğinizi ve aşkınızı koruyabilirsiniz.

Evlilikte Aşkı Öldürmemenin İlk Altın Kuralı;

1- Denge 

Kadın ve erkek fizyolojik olarak birbirlerinden farklı yapısı olan canlılardır.  Ancak birbirlerinin eksiklerini tamamlayarak, zaman içinde evrilerek harika bir uyum yakalayabilirler.  Eşinizin ruhsal ve psikolojik durumunu gözleyerek ona karşı alacağınız olumlu tavır sizlere pozitif duygular olarak dönecektir.

2- Temas 

Dokunmak güzeldir şayet sevdiğine sevdiğini hissettirir.  Eşinize sarılmanız, elini tutmanız aranızdaki çekimi güçlendirdiği gibi bağınızı da güçlendirir.  Ona dokunun, size dokunmasına izin verin.

3- Ortak hobi, alanlar 

Birlikte yapmaktan keyif alacağınız, kaliteli vakitler geçireceğiniz hobiler bulun.  İkili şekilde yapacağınız, ikinizind hoşuna giden etkinlikler aranızdaki dostluğu ve sevgiyi pekiştirecektir.

4- Sorunları büyütmeyin.

Her ilişkide evlilikte sorunlar ve anlaşmazlıklar çıkabilir.  Sorunları büyütmeden yapıcı ve onarıcı davranarak durumu düzeltmeye özen gösterin.  Siz ne kadar yapıcı ve affedici olursanız aranızdaki olumsuz şeylerin ortadan tamamıyla kalktığını göreceksiniz.

5- Yatağa yalnız girmeyin.

Eşler ne olursa olsun yatağa yalnız girmemeli.  Tartışmış olsanız bile ayrı ayrı yatmamalı, birbirinizden uzakta kalmamalısınız.  Evlilikteki bir çok sorun yatakta çözülmektedir.

6- Aktif cinsellik

Yapılan araştırmalar evliliğin iyi gitmesini sağlayan en büyük etkenlerden birisinin cinsellik olduğunu kanıtlamıştır.  Aktif bir cinsel hayat birbirinize karşı duyduğunuz çekimi, arzuyu ve isteği arttırır.  Yanı sıra cinsel yönden iki tarafta tatmin olduğunda birbirlerine olan sevginin de büyüdüğü bilinmelidir.

7- Kendinize zaman yaratın.

Evlilik iki eş arasında bağlayıcı özellikleri olan bir bağdır.  Birlikte kaliteli, verimli vakitler geçirirken kendinize de ayrı bir yaşam alanı ayırmayı unutmayın.  Sevdiğiniz ve keyif aldığınız alanlar yaratmanız ruhsal olarak daha çok güçlü olmanızı, ona bağımlı olmadığınızı kendinize kanıtlama fırsatı verecektir.

8- Arkadaş olun.

Birbirinizin en iyi arkadaşı, sırdaşı ve dostu olun.  Dertlerinizi, sıkıntılarınızı paylaşmaktan çekinmeyin.  Eşler daima birbiriyle konuşabilmeli, birbirini anlayabilmelidir.

9- Hataları affedin.

Partneriniz istemediğiniz şeyler ve hatalar yapabilir.  Büyütmek yerine daha anlayışlı olabilir, ufak tefek sıkıntıları unutarak aranıza mesafe koymayın.  Hatalarda unutkan olun, üstüne gidip büyütmek faydanıza değil zararınıza olacaktır.

10- Özel günleri atlamayın.

Doğum günü, evlilik yıl dönümleri ve sevgililer günü gibi özel günleri sakın atlamayın.  Eşinizle romantik anlar yaşayarak, birbirinize olacağınız hediyeler birbirinize verdiğiniz değeri göstermenizin en güzel yolu olacaktır…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir