Gündem

Güney Koreli K-pop yıldızlarına toplu tecavüzden suçundan hapis cezası!

Avatar
695 Gösterim

Güney Kore’nin gündemine bomba gibi düşen haber, tüm dünya çapında hızla yayıldı. K-pop yıldızlarından Jung Joon-young ile Choi Jong-hoon toplu tecavüz suçundan yargılandı.  Alkol alan ve bilinçleri yerinde olmayan kadınlara toplu tecavüz etme suçundan yargılanarak hapis cezası aldılar.

Bir yetenek yarışmasıyla ünlü olan 30 yaşındaki Jung 6 yıl, Choi ise 5 yıl habis cezası olarak aldı.  Mahkemeyi yürüten yargıç ünlü K-pop şarkıcılarına 5 yıl çocuklarla çalışma yasağıyla birlikte zorunlu 80 saat cinsel şiddet terapisi görmeyi de hükmetti.

Dünyaca ünlü olan K-pop yıldızlarının karıştığı seks ve taciz skandalları Güney Kore’nin sarsılmasına neden olurken, yargıç dava sonrası kararını açıklarken Jung hakkında habercilere;

“Bilinci yerinde olmayan kadınlara tecavüz  ettiğini, tecavüz sırasında kaydettiği görüntüleri sosyal medyadaki bazı gruplarda paylaştığını” belirterek, “Daha sonra bunları gören mağdurların neler hissettiğini anlamamız mümkün değil”  dedi.

Yargıç Kang Seong-soo, Jung’un kadınları bir zevk aracı olarak gördüğünü açıklarken, diğer şarkıcı Choi’nin ise pişmanlık belirtisi göstermediğini belirtti.

İki şarkıcı kararın açıklanmasını gözyaşları içinde dinlerken, geçtiğimiz Mart ayında kadınları gizlice görüntüleyip paylaşmasının ortaya çıkmasıyla Jung müziği bırakmıştı.

Toplu tecavüz skandalı başka bir skandal araştırılırken ortaya çıkarken, 140 milyon albüm satışına ulaşan Seungri adlı şarkıcının 2016 yılında verdiği partide yaşandığı ortaya çıktı.  Bir çok ünlünün üye olduğu grup yazışmalarından çıkan tecavüz videolarını polisin eline geçmişti.

Seungri isimli şarkıcı ayrıca muhtemel yatırımcılara seks işçisi sağlama suçundan yargılanırken, Jung ve Choi skandalı tesadüfen ortay çıktı…

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap