Gündem

Günlerce Drone İle İzleme Yapan Hırsız 4 Milyon TL’lik Ziynet Eşyası Çaldı!

Avatar
276 Gösterim

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki lüks bir villayı soyan hırsız, tam teçhizatlı operasyonu için drone kullandı.  Tam tamına 4 milyon TL’lik ziynet eşyası ve bir miktar parayı çalan hırsız, polis ekiplerinin düzenlediği operasyonla ele geçirildi.  2 iş birlikçisi bulanan hırsızın daha öncesinde 11 ayrı suçtan sabıkası bulunduğu ortaya çıktı.

Hırsız olarak gireceği villayı günlerce drone ile izlediği ortaya çıkan zanlı Serkan Y. ve işbirlikçisi olduğu öğrenilen 23 ayrı suçtan sabıkası bulunan Ali T. yakalanarak göz altına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerini harekete geçiren hırsızlık olayından sonra, ilk olarak etraftaki mobeseleri gözetim altına aldı.  Hırsızlık zanlısının olay yerinden motosikletle olay yerinden uzaklaştığını belirleyen polisler, güvenlik kameralarını inceleme altına aldı.

Lüks villaya gece vakti giren şüpheli ilk olarak alarm sistemi ve güvenlik kameralarını etkisiz hale kendini güvenceye aldı.  4 Milyon TL’lik ziynet eşyası ve bir miktar parayı çalan soyguncu, motosikletine binerek villadan uzaklaştığı belirlendi.

Yakalanarak emniyete götürülen zanlı çaldığı ziynet eşyalarını ablası Gülcan B.’nin Mamak’taki evinde sakladığını itiraf etti.  Polis ekipleri Mamak’taki evde arama yaparak kayıp ziynet eşyalarını elini koymuş gibi buldu, devamında ise Gülcan B’de göz altına alındı.

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap