Gündem

Halının Altına Koyduğu Bebeğini Öldürüp Çöpe Attı!

Avatar
197 Gösterim

Halının Altına Koyduğu Bebeğini Öldürüp Çöpe Attı!

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde yaşayan K.O (26), Yeni mahallesi Horasan sokakta yaşadığı evinde, banyoda doğum yaptı.  11 yıl önce eşi vefat eden kadının iki çocuğu bulunuyordu. İlişkiye girdiği bir kişiden hamile kalan kadın, hamileliğini çevresinden gizleyerek dört gün önce tek başına evinin banyosunda doğum yaptı.  Bir kız çocuğu dünyaya getiren K. O. komşuların bebeğin ağlamasını duymaması için çatı katına çıkarak bebeğin üzerini eski halılarla örterek kapattı.

Bir müddet sonra tekrar çatıya çıkan kadın bebeği ölü olarak buldu.  Önceki gün ölü bebeğinin cesedini siyah çöp poşetinin içine koyarak çöp bidonunun içine attı.

Karakoçan belediyesine bağlı temizlik personellerinin çöp bidonunu boşaltmak üzere gelmeleriyle fark edilen siyah poşetin içindeki bebek cesedi bulundu.

Temizlik personellerinin durumu polise bildirmeleri üzerine Cumhuriyet savcılığı olaya el attı. Savcılık tarafından verilen talimatlar sonucunda yapılan araştırmalar sonucunda bebeğin annesinin K.O. olduğu ortaya çıktı.

Yakalanarak emniyete getirilen kadının ifadesi alınarak, kasten adam öldürme suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak ceza evine gönderildi.  Tutuklanmadan önce kadının suçunu itiraf ederek olayı anlattığı biliniyor.

Çöpte bulunan bebeğin cesedi Fırat Hastanesi morguna kaldırılırken, diğer iki çocuğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.  Olayla ilgili soruşturma halen daha devam ederken koruma altında alınan çocukların ikisi de çocuk evine yerleştirildi…

 

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

2 Comments

  • Semra yazılarını olduğu gibi Medium’da paylaşman senin siteni kopya durumuna düşürmüş. Bu yazının bir bölümünü kopyala mesela, Google’da arat senin yazın yerine Medium’daki blogunun çıktığını göreceksin. Uyarmak için yazdım, siteni bu şekilde devam edersen çöpe dönüştürürsün. O şekilde Medium’dan link çıkmanda fayda etmez. Linkler nofollow çünkü

Yorum Yap