Hastalarının Hamile Kalmaları İçin Kendi Spermini Kullanan Doktor!

37 Gösterim

Hastalarının Hamile Kalmaları İçin Kendi Spermini Kullanan Doktor!

Kanada’da yaşayan kadın doğum uzmanı doktor Bernard Norman Barwin, mesleğini kötüye kullanma suçundan meslekten men edilerek tıp lisansı yürürlükten kaldırıldı. Çocuğu olmayan hastalarının yumurtasıyla kendi spermlerini döllediği ortaya çıkan doktor, mesleğini kötüye kullanma suçundan dolayı yargılanacak.

2014’den bu yana çalışmayan emekli Doktor Barwin, 80 yaşında bir kadın doğum uzmanı.  2016 yılında hakkında açılan soruşturmanın ucu 1970’e kadar dayanıyor.  Ontario Doktorlar ve Cerrahlar Birliği doktorun yaptıkları için ‘kötünün de kötüsü’ açıklamasında bulundu.

Başlatılan soruşturmaya göre Doktor Barwin’in hastalarına verdiği yanlış döl sayesinde 50 – 100 arası bebeğin dünyaya geldiğini ve 11 tanesinin doktorun DNA’larıyla eşleştiği saptandı.

Ontario Doktorlar ve Cerrahlar Birliğinin Toroto’daki disiplin oturumunu yöneten  Dr. Steven Bodley, “Dr. Barwin’i cezalandırmak adına elimizdeki tek yetkinin, sadece lisans iptal etmek, sert kınama yayımlamak ve para cezası vermek olması talihsiz bir durum” dedi.

Disiplin kurulunda belgelenen 13 vaka da Doktor Barwin’in kendi spermleriyle birlikte sahibi bilinmeyen spermlerle hastalarını döllediği ortaya çıktı.

İlk olarak 2013’de DNA’ları babalarıyla uyuşmayan çocuklarının olduklarını öğrenen hastalar Barwin’i şikayet ederek görevden 2 ay uzaklaştırılmasını sağlamışlardı.  Daha sonra ortaya çıkan bir hastanın aynı şikayetleri üzerine Doktor Barwin mesleğinden gönüllü olarak ayrıldı.

Doktor Barwin’in kendi spermleriyle döllediği bir hastadan doğan Rebecca Dixon, aile bireylerinde olmayan Çölayak hastalığına sahip.  Yapılan DNA testi sonucunda babasının Doktor Barwin çıkmasını nedeniyle kirlenmiş ve utanç hissettiğini dile getirdi.

25 yaşındaki Rebecca Dixon ve ailesi doktor hakkında dava açtı.

Disiplin kurulu tarafından tıp lisansı iptal edilen doktora 30 gün içinde ödemesi gereken $10,730 para cezası kesilirken, davaların soruşturması devam ediyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir