İnstagram Beğeni Sayısını Gizleyecek !

46 Gösterim

İnstagram Beğeni Sayısını Gizleyecek !

Tüm dünya genelinde en çok kullanılan video, fotoğraf paylaşma uygulamalarından biri olan İnstagram, yeni özelliğiyle kullanıcılarını şaşırtmak üzere.

İnstagram’ın yaptığı açıklamaya göre “popülerlik rekabetini önlemek ve kullanıcılar üzerindeki baskıyı azaltmak” için beğeni sayılarının gizleneceği ortaya çıktı.  Facebook’un çatısı altına geçen İnstagram, beğeni sayısını gizleme projesini ilk olarak Kanada’da uygulamaya geçirmişti.

Bu gün itibariyle sayılı ülkelerde test edilmeye başlanan bu uygulama neticesinde gençlerin üzerindeki baskıyı kaldırarak, ruh sağlıklarını olumsuz etkilenmesinin önüne geçmeye çalışılacak.

Beğeni gizliliğinin test edilmeye başlandığı ülkeler; Japonya, İtalya, Brezilya, Avustralya, Yeni Zelanda ve İrlanda olarak belirlendi.

Fotoğraf ve videolarına gelen like’ları görmek isteyen kullanıcılar ‘diğerleri’ kısmına tıklayarak ne kadar beğeni aldıklarını sadece kendileri görebilecekler.

Yazılı açıklamada bulunan İnstagram Yeni Zelanda ve Avustralya sorumlusu Mia Garlick, “Bu denemenin, paylaşımların kaç beğeni aldığı baskısını ortadan kaldıracağını umuyoruz.” diyerek kullanıcıların  beğeni sayısına takılmadan anlatmak istedikleri hikayelere odaklanabileceklerini söylüyor.

Şu anda test aşamasında olan yenilik, Twitter kullanan kullanıcılar tarafından #InstagramDelete hashtag ile protesyto edilmeye başlandı.  Beğeni gizliliğinden hoşlanmadıklarını, yeni özelliğin tüm ülke kullanıcılarını kapsadıkları anda uygulamayı sileceklerini ifade eden bir kampanya başlattılar.

İnsagram’ın yöneticisi olan Adam Mosseri ise beğeni gizleme yeniliğinin amacını şu sözlerle ifade etti:

“İnsanların instagram ‘da kaç beğeni aldıkları kaygısı yaşamalarını değil, zamanlarını değer verdikleri insanlarla iletişime geçmek için kullanmalarını istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir