Gündem Nedir?

İnstagram Küçük Destek Nedir?

Avatar
227 Gösterim

Koronavirüs nedeniyle küçük işletmelerin kayba uğraması ve zarar etmesiyle birlikte İnstagram yeni bir ilke imza attı. Küçük ölçekli işletmelere destek kapsamında sipariş, bağış ve hediye kartlarını aktif hale getiren İnstagram, bu sayede ayakta kalabilmeleri için imkan sağlayacak. Aynı zamanda bağış işlemini kolaylaştıran Küçük Destek sayesinde kullanıcılar rahatlıkla bağışta bulunabilecekler.

An itibariyle Türkiye’de kullanıma açılan Küçük Destek uygulaması kullanıcıların hikaye bölümünde yer alacak. İnstagram’ın CEO’su Justin Osofsky konuyla alakalı yaptığı açıklamada işletmelere destek vereceklerinin üstünü çizdi.

Küçük işletmeler yerel toplulukların belkemiği ve restoranlar mahallelerin ruhu. İnsanları bir araya getiriyor ve topluluk oluşturuyorlar. Onların açık kalmalarına ve müşterilerle iletişim halinde olmalarına yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz.

Tüm dünyadaki İnstagram kullanıcıları hikayeler bölümünde yer alan Küçük Destek çıkartmasıyla birlikte etiketledikleri işletmeleri takipçileriyle kolaylıkla paylaşabilecekler.

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap