İyi Öpüşmek İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

166 Gösterim

İyi Öpüşmek İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kadın ve erkek yaratılışından bu yana daima farklı yapılara sahip iki cinstir.  Fizyolojik yapılarının farklılığının yanında karşı cinse olan uyarımları da farklılık gösterebilir.  Erkekler uyarım ve cinsel istek sırasında özel bölgelere dokunulmasından hoşlanmalarına rağmen kadınların uyarımları erkeklere göre daha geç gelişir.

Farklı cinsler olan kadın ve erkeğin birbirinden hoşlanma evrelerinin olgunlaşmaya başladığı dönemde, vücutlarını en yakın konuma getirmeleri öpüşme yoluyla adlandırılır.  Karşılık vücutların ilk teması, cinsel ilişkinin ortam hazırlayıcı bir unsuru da denebilir.

İki partner arasında iyi gelişen bir öpüşme cinsel ilişki isteğini arttırdığı gibi aradaki sevgi bağını da güçlendirir.  Dudaklarıyla belli bir uyum yakalayan ve bu öpüşme sırasında keyif alan çiftlerin sorunsuz bir ilişki yaşayacaklarına kati gözle bakılabilir.

İyi öpüşmek için dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları var, özellikle de ilk öpücüğünü henüz vermediyseniz bu yazı oldukça işinize yarayacak.

1- Aceleci ve sabırsız olmayın.

 

Partnerinizi hazırlıksız yakalayarak onu strese sokmak istemezsiniz değil mi? O halde yavaştan alın, öpüşmeden önce yanağına ve dudağının kenarına ufak öpücükler kondurun.  Aceleci davranarak iyi bir öpüşme fırsatını kaçırmayın.

 

 

2- Hijyene dikkat edin, ağız kokusu her zaman iticidir.

 

Kimse ağzı kokan biriyle öpüşmek istemez, karşınızdaki kişi sizi ne kadar sevse bile bu kısım ona işkenceyle eşdeğer gelebilir.  Partnerinizle buluşmadan önce dişlerinizi fırçalamayı ya da naneli sakız gibi kurtarıcı şeyleri deneyin.

 

 

 

3- Açık ağızla öpüşmeye başlamayın.

Partnerinizle dişlerinizin birbirine çarpmamasını istiyorsanız her zaman öpüşmeye kapalı dudaklarla başlayın.

4- Öpüşme sırasında gözlerinizi kapatın.

Dudaklarınız birbirine değdiği anda otomatikman gözleriniz kapanacaktır. Bunun nedeni ise kendinizi tamamen partnerinize konsantrasyon olduğunuzu gösterir.

5- Ellerinizi abartılı kullanmayın.

 

Çiftlerden biri öpüşme sırasında ellerini çok fazla kullanıyor ise karşı taraf bundan rahatsız olup kendini öpüşmeye veremeyebilir.  Biraz sakin olmayı deneyip ufak dokunuşlarla öpüşme anınızı çeşitlendirebilirsiniz.

 

 

6- Fransız öpücüğünü abartarak kötü bir görüntüye sebep olmayın.

 

Filmlerde de sıkça karşımıza çıkan fransız öpücüğü olduksa seksi ve tarik edici görülebilir.  Yalnız dikkat etmeniz gereken bir kural var, asla ağzınızı direkt olarak açmayın.  Hafifçe dudaklarınızı aralayarak dilinizi partnerinizin dudaklarını nazikçe zorlayın. Tatlı ve seksi bir öpücük daima karşı tarafın sizi kabul etmesiyle gerçekleşir.

 

 

7- Öpüşmeyi sıradanlaştırmayın ve yeni şeyler denemeye istekli olun.

 

Sadece dudakların birbirine değmesinden ibaret değildir, öpüşmek bir çok inceliği içinde barındıran bir yakınlaşma biçimidir.  Kendinizi eşinize vücut ve akıl olarak vermenin temelini içerir, öpüşme sırasında partnerinizin alt dudağını emerek, hafifçe dişleyerek farklı hisler hissetmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir