Gündem

Japonya’da çağrı merkezini 24 bin kez arayan adam tutuklandı!

Avatar
734 Gösterim

Japonya’da bir telefon çağrı operatörünü 24 bin kez arayan 71 yaşındaki yaşlı adam tutuklandı. Ücretsiz çağrı merkezini sekiz günde binlerce kez arayan Akitoşi Okamoto isimli adamın iki buçuk yılda 24 bin kez aradığı tespit edildi.

Şirket sonunda yaşlı adamı dava ederek bunun sözleşme ihlali olduğunu açıkladı.  Yaşlı adam Okamoto, şirketin taciz ettiği suçlamalarını kabul etmezken mağdur edilen kişinin kendisi olduğunu söyledi.

Akitoşi Okamoto, radyo yayınlarını dinlemeyediği için Japon telefon operatörü olan KDDI’nin sözleşme ihlali yaptığını belirtti.  Tokyo polisi yaptıkları araştırmalar sonucunda yaşlı adamın şirketi arayarak çalışanlara hakaret ettiği ve kendisini ziyaret ederek özür dilemelerini talep ettiği ortaya çıktı.

Çağrı merkezini aramayı bırakmayan Okamoto’nun bazense görevli telefonu açar açmaz telefonu kapattığı bildiren polis, yaşlı adamı şirketin işleyişini hileli bir şekilde engellemekle suçluyor. KDDI  şirketi başlarda şikayetçi olmak istemese de çağrıların aralıksız olarak gelmeye devam etmesi ve müşterilerine verdikleri hizmetin bundan etkilenmesi sonucunda şikayet bulundu…

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap