JARTİYER NEDİR? 1
Kadınca Moda

JARTİYER NEDİR?

475 Gösterim

Jartiyer Nedir?

Jartiyer, çorapların diz üstünde veya diz altında kaymasını engelleyen kopçalı ve lastikli bir bağdır. Zamanla oluşan yanlış algı nedeniyle çorap olarak bilinse de, aslı çorabın kaymadan yerinde durmasını sağlayan bir çeşit bağdır.

Kadınların genellikle özel günlerinde tercih ettiği Jartiyer, seksi bir görünüme sahip olmanın yanı sıra şık tasarımlarıyla eskimeyen bir trend halini almıştır.

İç çamaşırı kategorisine giren Jartiyer, piyasada takım halinde satılıyor. Dantelli, saten, pamuklu gibi farklı bir çok kumaş cinsiyle her kadın için rahatlık yansıtan çeşitleri mevcuttur.

JARTİYER NEDİR? 2

Jartiyer nasıl kullanılır?

Jartiyer iki parça halinde takım olarak da satılan, çorapları diz üstü veya altında tutmaya yarayan lastik bağdır. Stripe adı verilmiş parçanın iki önünde ve iki arkasında olan klipsli kopçaları jartiyer çorabına tutturularak sabitlenir. Jartiyeri bel hizasına kadar iç çamaşırınızı (külot) üstüne getirin. Çorapları klipslerle tuttururken dikkat etmeniz gereken en önemli konu bağların gergin olmasıdır.

Gevşek şekilde bırakılan bağlar, çorabı yeterinde sabit tutamadığı için oturup kalktıkça aşağı kaymasına neden olabilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise jartiyer takımlarını, vücut tipinize ve kilonuza göre tercih etmeniz. Aşırı kilo fazlası olan bayanlar için jartiyerin  bir sorun teşkil etmesini istemeyiz, size en uygun olanı ancak siz seçebilirsiniz.

JARTİYER NEDİR? 3

Jartiyer’in günlük yeri?

Jartiyer’in varlığı Orta çağa kadar dayansa da günümüz dünyasında kala popüleritesini kaybetmeyen bir üründür. Kadınlar arasında özel günlerde giyilmesi daha çok benimsenmiş olsa da günlük hayatta da kolaylık sağlayacağı söylenebilir.

Özel günlerden kastımız düğün, nişan özel davetler ve romantik bir akşam için olmazsa olmaz olan Jartiyer, kadına ekstrem bir hava kattığı yadsınamaz. Seksiliğin yanında bacaklardaki zarafeti vurgulayan Jartiyer, her kadının vazgeçilmez kostümlerinden biri olmaya adaydır. Bazı toplumların bu tarz iç çamaşırı parçalarını yadırgadığını kabul etsek de, bu doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Her bireyin kendini iyi hissettirecek kıyafeti seçme ve giyme hakkı vardır.

JARTİYER NEDİR? 4

Jartiyer çeşitleri ve modelleri nedir?

Jartiyer modelleri de her kadın tipi gibi çeşitlilik gösterirken, farklılığı yansıtan ürünlerle kadınların beğenesine sunulmuştur.

Genelde; bel hizasında, düşük bel ve yüksek bel olarak üç çeşidi piyasa da bulunmaktadır. Vücut tipinize ve basen genişliğinize göre seçilmesi önerilen Jartiyer takımları da üç parçadan oluşabilir. Bunlar; jartiyer çorabı, külot ve jartiyer’dir

Özel günler ve gecelerde tartışmasız kadının en seksi aksesuarı olan jartiyer modelleri dantelli, saten ve pamuklu gibi farklı kumaş seçenekleriyle isteğe bağlı görünümleriyle ilgi çekmektedir.

Bazı jartiyer modelleri direkt büstiyere bağlı olup, içi çamaşırına dahil değildir. Günlük kullanımda elbise altında büstiyer kullanımı zor olduğu için, özel günlerde ve geceler de tercih etmenizi öneririz.

Eğer sizinde özellikle tercih ettiğiniz Jartiyer modelleri varsa, bu yazımız da bize destek olup fikirlerinizi önerebilirsiniz…

Jartiye Modelleri görmek ve satın almak için

https://www.gecelikmagazasi.com/jartiyer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir