Kadın Cinayetlerine Dikkat Çekmek İçin 440 Çift Ayakkabı Duvara Asıldı!

145 Gösterim

2018 yılında ülkemizde öldürülen 440 kadını temsilen Kabataş’ta bir binanın duvarına kadın ayakkabılarıyla yapılan enstalasyon dikkat çekti.  İstanbul Kabataş’ta yer alan ünlü kahve zincirinin kullandığı sanat platformu duvarına kadın cinayetlerinde farkındalık yaratmak amacıyla Vahit Tuna imzalı bir enstalasyon hazırlandı.

Sanat platformu amacıyla kullanılan bina Kabataş Meclis-i Mebusan caddesinde yer alıyor.  Binanın duvarına aasılan 440 çift kadın ayakkabısı o bölgeden geçen insanların dikkatini hemen üstüne topluyor. Projeyi tasarlayan müzisyen, grafik tasarımcı ve aynı zamanda sanatçı olan Vahit Tuna, 2018 yılında yaşamını cinayete kurban giderek yaşamını kaybeden 440 kadını temsil eden projeyi hayata geçirdi.

Duvarda asılı kadın ayakkabılarını gören vatandaşlar proje hakkında olumlu yanıtlarda bulunuyor.  Caddeden geçtiği sırada ayakkabılarla bezeli duvarı gören Melike Ünlüer, proje hakkında konuştu.

İyi bir farkındalık çalışması olmuş. Keşke her yerde böyle değerlendirmeler yapılsa… İnsanlarımızın bu konuda duyarlı olması lazım. Erkeklerimizin biraz daha eğitimli olması lazım. Anneler ve babalar tarafından eğitilmesi lazım. En çok toplumumuzun duyarlı olması lazım. Kadına şiddeti gördükleri zaman vatandaşlarımızın kafalarını çevirip gitmemeleri lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir