Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 1
Kadınca Moda

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik

189 Gösterim

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik!

Erkekler için ‘Kadın ne İster?’ sorunsalı hala cevabını bulabilmiş değildir. Yapı itibariyle erkeklerden farkı bir anatomiye sahip olmakla birlikte düşünme yetisiyle de farkını ortaya koymaktadır.

Doğru kişiyi bulduğunuzdan eminseniz onu kaybetmemek için elinizden geleni yapar mısınız, yada şöyle sormak daha doğru olur. Doğru kişi tanımı nedir, bu profile uyuyor mu?

Kadınların erkeklerden beklentilerinin Da Vinci Şifresi kadar karışık ve imkansız olduğunu düşünen erkeklerimize püf noktalar vererek yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz.

Ama öncelikle bilmemizi isteriz ki, her ilişkinin en büyük temeli sevgiden geçmektedir ve her şeye rağmen kendin olabilmek iki tarafında değerlerini korumasını sağlayacaktır.  Kadınların bir erkekte olmazsa olmazım dediği nitelikleri siz erkekler için sıraladık, bir kadın gözüyle isteklerinin neler olduğunu  ana başlıklarla tek tek inceleyelim.

1.Güvenilirlik 

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 2

Bir kadın öncelikle erkeğe sonsuz bir güven duymak ister. Onu tanımak için çıktığı yolda her şeye ve herkese rağmen sırtını dayamaktan çekinmeyeceği bir dağ olsun ister, bu kadının yalan dolanla uğraşmak yerine tam bir teslimiyet duygusu aradığının kanıtıdır. Hiçbir kadın güvenilirliği sürünceme de kalan bir erkekle gelecek hayali kurmak istemez ve tam anlamıyla kendisini ona ait hissetmez.

2.Sadık

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 3

Geleceğinde daima yanında olmasını istediği erkekte olmasını kesinlikle istediği özelliklerden biri sadık kalabilme niteliğidir. Bir kadın ona ait olduğu şeyi asla paylaşmaz, her bir zerresine kadar kendisine bağlı bir eş ister. Sağlam ilişkilerin temel taşlarından biri olan, karşılıklı sadakat uzun birlikteliklerin altın anahtarlarından biridir.

3.Romantik

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 4

Eh, romantizm kısmını es geçersek eksik bilgi vermiş sayılırız. Bir kadının erkekte olmazsa olmazı romantik jestlerle kalbini okşamayı bilmesidir. Bu kimi zaman ufak bir hediye yada çiçek olabilirken, kimi zamanda kulağa fısıldanan ‘Seni Seviyorum’ da olabilir. Romantizm boyutu tamamen siz beylere kalmış bir nicelik…

4.Fedakar 

 

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 5

Yeri geldiğinde fedakar yönünü gösteren bir erkek kadar ilgi çekici bir şey var mıdır kadın için. Kadın nazıyla niyazıyla erkeği tarafından önemsenmek isteyen bir varlıktır. İlişki de benmerkezciliği bırakıp, yeri geldiğinde fedakar yönüyle kadınını etkilen erkekler, iyi ki varlar!

5.Kişisel bakım ve Görünüm

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 6

Kadınların temizlik takıntılarından haberi olmayan erkek yoktur diye umuyoruz. Bir kadını etkilemenin en kolay yöntemlerinden birisi de bakımlı ve her zaman şık görünmektir. Hoş bir parfüm ve tatlı bir gülümsemenin dış görüntünüzü ne kadar karşı konulmaz bir havaya soktuğunu düşünün. Kişisel bakımına özen gösteren erkek, her zaman bir adım ileridedir beyler unutmayalım.

6.Özgüven

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 7

Bir kadını etkilemenin bir diğer önemli başlığı tabi ki Özgüven! Pasif bir erkek, kadınların içindeki cazibe dürtüsünü tetiklemek yerine aksi yönde koşmasına neden olmaktadır. Kadın beğendiği erkeğin girdiği ortamda kendisini belli etmesini, gücünün farkında olmasını ve etkisini doğru yönde kullanmasından etkilenmeyecek kadın yoktur. Kendinize güvendiğinizi göstermekten  sakınmayın beyler!

7.Saygılı

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 8

Bir kadın kendisine saygı duymayan bir erkekle ne kadar uzun bir birliktelik düşünebilir ki? Mizaç olarak sevgi beklentisi yüksek olan kadınlarımız, her daim ona destek olup her koşulda yanında olacağını düşündüğü adama kapılarını açmaktan korkmaz.

8.Espiri Kapasitesi

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 9

Gülmeyi kim istemez ki, elbet bir kadında hoşlandığı erkek tarafından gülümsetilmek isteyecektir.  Kadınlar espri anlayışı yüksek erkeklerden hoşlanır diyemeyiz, dozunda olduğu sürece bu da artı bir özelliktir erkek adına. Beylerin dikkat etmesi gerekense fazla laubali şakalardan uzak durmak, bizden uyarması.

9. Kibar ve Nezaketli

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 10

Kibar, sevecen ve her durumda nezaketi elden bırakmayan erkekler kadar ilgi çekici bir formül hangi kadını aşık etmez ki. Kaba ve duygusuz erkeklerin bu kısımda kaybettiklerini üzülerek belirtiyoruz, kadınların bir çiçek olduğunu unutmayalım. Sofistike bir erkek her zaman karşındaki kadına narin bir çiçek gibi ihtimamla yaklaşırsa kaybetmesi söz konusu bile olamaz.

10. Maddi kazanç 

Kadınların Erkeklerde Olmazsa Olmaz Dediği 10 Özellik 11

Tabi ki her şey maddiyat değildir, özellikle gelecek vaat eden ilişkilerde. Ama hiç bir kadın kendi ayakları üstünde durmayı beceremeyen, güçsüz bir erkekle birlikte olmak istemeyecektir. Kadınlar tamamıyla kendi kendine yetebilen, gelecek planları yapan üretken erkeklere karşı daha açıktır…

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir