Kira Ödemekten Bıkan Kadın, 350 Liraya Kendi Evini İnşa Etti!

164 Gösterim

Kira Ödemekten Bıkan Kadın, 350 Liraya Kendi Evini İnşa Etti!

Radikal bir kararla kendi evini inşa eden kadın sosyal medyanın gündemine oturdu.  Yıllarca kira ödeyen ve artık bu durumdan sıkılan kadın, biriktirmiş olduğu az miktar parayla hayallerinin evini yaptı.  Görenlerin ilk önce şoke eden ev bir çoğunun ise hayallerini süsleyecek cinsten.

Sosyal medya da evinin fotoğraflarını paylaşan kadın hem Türkiye’de hem de dünyada viral halini aldı.  Michelle üç çocuk annesi bir kadın ve kafeterya da çalışarak geçimini sağlıyor.  Kısa süre öncesine kadar 1500 dolar kira ve faturalarını ödüyordu.

Çocuklarının ihtiyacı ile birlikte kirasını zar zor karşılayan Michelle, çocukları çalışabilecek kadar büyüdüklerinde kendi hayallerini gerçekleştirmek için bir adım attı.

Küçük miktardaki birikimiyle kendi evini yapmak istiyordu, böylelikle çocukları büyüyüp kendi hayatlarını kurduğunda tek başına yaşamaya başladı.  Tinhy House adlı bir gruba üye olmakla işe başladı, bu grup kendi evini kendi imkanlarıyla yapan bir sürü insandan oluşuyordu. Aralarına yeni katılan üyelerine ise kendi evlerini nasıl yapacakları konusunda yardımcı oluyordu.

Grup üyelerinin yardımıyla 350 liraya kendi evini inşa etmeye başlayan Michelle, daha öncesinde oturduğu 3+1 eve 1500 dolar kira ödüyordu.

Şimdiyse kendi imkanlarıyla yaptığı evin elektrik, su, internet faturalı dahil aylık masrafı sadece 70 dolar!

‘Kendi ellerinizle bir şeyler inşa etmek harika bir duygu. Sadece inşa etmedim. Tasarımı da bana ait’

Kendi evini yapmaktan mutluluk duyan kadının evi bir çeşit minyatür evleri andırıyor.  Tek kişi için oldukça konforlu görünen evin mutfağı, yatak odası, banyosu ve oturma odasının yanında en üst katında ise kendisine ayırdığı bir hobi odası bulunuyor.

Oldukça kullanışlı olan en güzel yanlarından birisi ise seyahate çıkmak istediğinde evini de yanında götürebiliyor olması.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir