Gündem

Kızının Kılığına Girmeye Çalışarak Cezaevinden Kaçmaya Çalışan Kaçakçı Ölü Bulundu!

Avatar
158 Gösterim

Kızının Kılığına Girmeye Çalışarak Cezaevinden Kaçmaya Çalışan Kaçakçı Ölü Bulundu!

Brezilya’da kızının kılıfına girerek cezaevinden kaçmaya çalışan Clauvino da Silva hücresinde ölü olarak bulundu.  Uyuşturucu kaçakçısı mahkumun 73 yıl 10 ay cezası bulunurken, hapishane yetkililerinin açıklamasına göre kendini asarak intihar ettiği belirtildi.

Cezasını çeken da Silva pazar günü gardiyanlar tarafından kaçma girişimi esnasında yakalandı.  Kızının kılığına girmek için peruk ve silikon maske kullan mahkumun gardiyanlar tarafından çekilen videosu olay olmuştu.  Video çekildiği sırada peruğunu, silikon maskesini ve kadın kıyafetlerini çıkartan 42 yaşındaki da Silva, başarısız firar girişimiyle sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Kaçma girişiminin ardından sonra daha güvenlikli olan Rio de Jenairo eyaletindeki Bangu 1 hapishanesine sevk edilmişti.

Clauvino da Silva kaçma girişiminde bulunurken kızına benzeyebilmek için siyah peruk, silikon maske, gözlük, sütyen ve kadın kıyafetleri giymişti.  Mahkum kaçmaya çalışırken hücrede bekleyen kızı ile firara yardım ettiği düşünülen 8 kişiyle birlikte göz altına alınmıştı.

Firar girişiminden sonra tecrit odasına alındığı belirtilen uyuşturucu kaçakçısı mahkum sabah saatlerinde hücresinde ölü halde bulundu.

Daha öncesinde 2013 yılında Gericin’de ki bir hapishanenin kanalizasyon sisteminden kaçmayı başarmıştı.  Kaçmasının üzerinden kısa bir süre sonrasında yakalanıp hapishaneye geri götürülmüştü.

 

 

<

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap