Kızının Okula Gidebilmesi İçin Yolu Kendi İmkanlarıyla Yapan Baba!

140 Gösterim

Muğla’da çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Ramazan Korkut isimli vatandaş, 6 yaşındaki kızının rahatça okula gidebilmesi bozuk olan yolu kendi imkanlarıyla düzeltti.

Servis aracının yolun bozuk olduğunu öne sürerek evlerinin olduğu bölgeye girmemesi, kızının okula gitmesinde zorluk çıkarmasına neden olunca 4 kilometrelik yolu araç girebilir hale getirdi.

Muğla Menteşe ilçesine bağlı Yemişendere mahallesinin Tembeller mevkiinde oturan Ramazan Korkut, evli ve bir kız çocuğunun babası.

Yaşadıkları ev 3 yıl öncesinde yandığı için bütün birikimini harcayan baba Korkut, evlerinin bulunduğu yerdeki dağ yoluna giremeyen servis yüzünden geçen yıl kızını anaokuluna yollayamadı.

Menteşe Belediyesine konu hakkında başvuran ve yolun yapılması için dilekçe veren Ramazan Korkut’a cevap olarak, ‘Orman yolu olduğu için yapamıyoruz’ yanıtı verildi.

Bu sene Menteşe ilçesi merkezindeki Şehbal Baydur İlkokuluna başlayan küçük kızı Gamze, okula gitmek için sıkıntılar çekmeye başladı.  Çözümü yolu kendisinin yapmasında bulan baba Korkut 4 kamyon ve bir kepçe kiralayarak işe girişti.  Menteşe belediyesi 1 kamyon, Orman Bölge Müdürlüğü ise 1 greyder tahsis ederek destekte bulundu.

Yoğun bir çalışmayla 6 günde düzeltilip çakıl dökülen yol stabilize edilerek araçların girebileceği bir hale getirildi.  Küçük kızı Gamze’yi okula gidebilmesi için traktörler ana yola görerek servise bindiren babanın ve kızının yol sıkıntısı böylelikle sona erdi.

Daha önce evi yandığı için tüm birikimini harcayan Ramazan Korkut, yolu yapmak için 20 bin lira borçlanarak yolu tamamladı. Kızının okula gidebilmesi için fedakarlık yapan baba şu sözlerle güç durumunu anlattı;

“Kızımı bir kez evin önünden alan servis şoförü, daha sonra bana ‘Yolun iyi değil, bir daha buraya gelemem’ dedi. Milli Eğitim’den yetkililer gelerek yolda incelemede bulundu. Onlar da, ‘Yolu kendin yaptırırsan kızın ancak o zaman servis ile okula gider’ cevabını verdi. Yolu yaptırmaya mecbur kaldım, çünkü aksi takdirde kızım okula gidemeyecekti. Veresiye olarak yaptırdığım yol için 20 bin lira borçlandım. Maddi durumum zaten iyi değil. Şimdi üzerine bir de veresiye olarak yatırdığım bu yol için yapılan masraf eklendi. Nasıl ödeyeceğimi düşünmeye başladım” dedi.

Ramazan Korkut’un hikayesinin basına yansımasıyla birlikte bir hayır sever Haluk Levent’le iletişim kurarak, babanın borçlarını üstlenmek istediğini belirtti. Haluk Levent’in kurucu olduğu AHBAP  kuruluşu birçok yardıma muhtaç insana el uzatarak sorunlarının çözülmesine destek oluyordu.

Ramazan Korkut’u arayarak onları ziyaret etmek istediklerini söyleyen baba, yol yapmak için aldığı borcunda bir hayırsever tarafından ödeneceğini duyunca çok sevindiğini söyledi.

“Haluk Levent Bey beni telefonla aradı. Bu ayın 21’inden sonra beni ziyarete gelecekmiş, Görevlendirdiği birkaç kişinin yanıma gelip hesap numaramı alacaklarını söyledi. Borçlarımın hepsinin ödeneceğini söyledi. Sürekli hayırsever insanlar arayıp hesap numaramı istiyorlar. Herkese teşekkür ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir