Gündem Kadınca Moda

Libidonuzu Yükseltecek Yiyecekler

Avatar
568 Gösterim

Günlük yaşam ve ilişkilerdeki mutluluğu cinsel hayatında etkilediğini duymuş muydunuz? Cinsel yaşamı tehdit eden faktörlerden birisi ise libidonun düşüklüğüdür.  Partnerinizle aranızdaki çekimin düştüğünü hissediyorsanız, libidonuz da artış yaşanmasını sağlayacak bu yiyecekleri mutlaka tüketmeyi deneyin!

Muz

İçerisinde B vitamini barındıran muz, karbonhidratları enerjiye çevirir.  Aynı zamanda testosteron hormonunun üretimini arttırdığı düşünülen bu besin, yatakta daha dayanıklı olmanızı sağlayacak.

İstiridye

 

 

Yüksek oranda çinko barındıran istiridyeyi Eski Romalılar tahrik gücünü arttırdığı için çok sık tüketirlerdi.  Yapılan araştırmalara göre istiridye, deniz tarağı, midye gibi deniz ürünlerinin cinsel hormonlarını yükselten iki amino asite sahip olduğunu açıkladı.

Keten Tohumu

Omega asiti içeren bu mucizevi tohumların cinsel güdüleri arttırdığı gözlemlenmiş. Bir yemek kaşığı yendiği taktirde testosteron hormonu üretimini arttırdığı, cinsel hormonların yapı taşları olan yağ asitlerini barındırdığı biliniyor.

Zencefil

Asya mutfağının biriciği olan zencefil köklerinin dolaşım sistemini etkilediği ve genital organlardaki kanın pompalanma hızını arttırdığı iddia edilmektedir.  Taze zencefil kan basıncını yükseltirken genital bölgedeki dokuları sertleştirerek hassaslığın artmasını sağlar.

Bitter Çikolata

Endorfini tetikleyen bitter çikolata, vücuttaki kafeini tetikleyerek duygularınızın uyanmasına neden oluyor.  İtalya’ya da yapılan bir araştırmada her gün bitter çikolata tüketen kadınların tatminkar bir cinsel hayat yaşadıkları ortaya çıkmıştır.

Bal

B vitamini yönünden zengin olan bu besin testosteron üretimi için faydalı olduğu kadar östrojeni kullanarak kan akışının hızını arttırır.  Enerji vermesinin yanı sıra tahrik gücünü de yükseltiği araştırmalarda kanıtlanmıştır…

 

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap