Liseli Anne Sınav Esnasında Doğum Yaptı!

64 Gösterim

Liseli Anne Sınav Esnasında Doğum Yaptı!

Bakalorya (Orta öğrenimi bitirme sınavı) sınavındaki 18 yaşındaki genç kız, doğum sancılarıyla nedeniyle sınavı yarıda keserek hastaneye kaldırıldı!

Afriya Gine Cumhuriyeti’nde lise öğrenimini tamamlamak için Fizik ve Fransızca teste giren Fatoumata Kourauma Conde isimli öğrencisi sınavı esnasında sancılandı.  Mamou kentinde koleje giden Conde’nin doğum yapacağı anlaşıldığında kentteki Sağlık Merkezlerinden birine kaldırıldı.

Başarılı bir doğumun ardından sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getiren Conde, bebeği akrabalarına teslim ederek yarıda bıraktığı sınavını tamamladığı bildirildi. Uzun süredir çalıştığı sınavdan ret edilme korkusuyla doğum yapacağını eşinden ve yetkilerden saklayan genç kız, sıvan çıkışında basın mensuplarına açıklama da bulundu.

“Yıl boyunca hazırlandığım sınavı kaçırmayı düşünemezdim, çok korktum. Hem sınavı kaçırmadığım hem de erkek bir çocuk dünyaya getirdiğim için çok mutluyum.”

Hastahane çalışanları dünyaya yeni gelen erkek bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtirken, Liseli anne sınavını tamamlayarak oğlunu kucağına aldığı için mutlu olduğunu belirtti…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir