Gündem

Mısırlı Bakan Muhalifleri ‘Doğramakla’ Tehdit Etti!

Avatar
154 Gösterim

Mısırlı Bakan Muhalifleri ‘Doğramakla’ Tehdit Etti!

Mısır Göçmenlik  Bakanı Nabila Makram, Sisi rejimini eleştiren muhalifleri doğrayarak öldürmekle tehdit etti.  Salondakilerin şaşkınlık geçirmesini sağlayan sözlerinin yanı sıra elini boynuna getirerek kesme işareti yapması ise dinleyicileri şoke etti!

Toronto kentinde toplantıya katılan katılan Nabila Makram, konuşma yaptığı sırada videoya kaydedildi.  Sosyal medya da yayılan videoda Bakanın sözleri bütün dikkati üstüne çekti.

“Bizim sadece bir ülkemiz var, o da Mısır. Mısır, bizi bir araya getiren ve yakınlaştıran şeydir. O, nereye gidersek gidelim kalplerimizde kalacak. Bununla ilgili olumsuz bir söze dayanamayız. Mısır’a karşı konuşan herkes doğranacak.”

Konuşmasının sonlarına doğru elini boynuna götürerek kesme işareti yaptığı sıra da salondakiler kısa süreli şaşkınlık yaşadı.   Bazı katılımcılar ise alkış tutarak Mısırlı bakana destek verdi.

İnternet sitelerinde ve sosyal medyada paylaşılarak yayılan tehdit içerikli videonun hemen arkasından ECCD isimli grup bakan hakkında şikayette bulundu.

Mısırlı Kanadalılar  Demokrasi Koalisyonu Başkanı Ahmed Abdelkader, Nabila Makram hakkında yaptığı açıklamada “Kanada topraklarında Kanadalı vatandaşları tehdit etmesinin büyük skandal olduğunu” belirtti.

Toronto’daki toplantıda Mısır rejimini eleştirenleri dilimleyerek, doğramak ve öldürmekle tehdit eden bakan Akram hakkındaki konuşmasına şunları ekledi.

“Yurt dışındaki Mısırlıları bu şekilde tehdit eden rejimin ülke içindeki Mısırlılara neler yaptığını hayal etmeliyiz. Kanadalı Mısırlılar olarak, Mısır rejiminin insan hakları ihlallerini, diğer politika ve uygulamalarını açıkça eleştirdiğimiz için kendimizi tehdit altında hissediyoruz. Artık Kanadalı Mısırlılar, kendilerini güvende hissetmeyecekler. İnsan haklarının sistematik olarak ihlal edildiğini bildiğimiz bir rejimin bakanı, Kanada’ya gelip Kanadalıları Kanada topraklarında tehdit ediyor.Biz Kanada vatandaşı Mısırlılar olarak kendisini ve Mısır rejimini polise raporlarımızla şikayet ettik. Kanada makamları, Suudi rejiminin gazeteci Cemal Kaşıkçı’ya yaptıklarını hesaba katarak, Mısırlı Bakan Makram’ın hükümet tehdidini ve tehditte kullandığı kesme hareketini ciddiye almak zorundadır.” (AA)

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap