Gündem

‘Namus için öldürdüm’dedi yasak aşkı ortaya çıktı!

Avatar
92 Gösterim

Kocası tarafından 20 kez bıçaklanarak 3 çocuğunun gözleri önünde katledilen kadının, olaydan önce polise sığınarak eşinin kendisini aldattığını söylediği öğrenildi!

Konya da gerçekleşen talihsiz olayda Tuba Erkol’u üç çocuğu yanındayken canice bıçaklayıp öldüren Bekir Erkol’un başka bir kadınla da yasak aşk yaşadığı ortaya çıktı.

37 yaşındaki Tuba Erkol, eşi tarafından vahşice bıçaklanarak öldürülmeden 4 gün önce polise başvurduğu öğrenildi.  Bekir Erkol ile 16 yıllık evli olan kadının bu evlilikten üçte çocuğu bulunuyordu.  Polise verdiği ifade de eşinin kendisini aldattığı ve dövdüğü için uzaklaştırma kararı istediğini söyleyen Tuba Erkol, ifadesinde;

“Eşim daha önceki zamanlarda beni aldattığı için kendisi ile birçok kez tartıştık bu yüzden evi terk ederek ailemin yanına yerleştim. Eşim bir daha yapmayacağına söz verdi. Ailemin de telkinleriyle tekrar barıştım ve birlikte yaşamaya başladık. Yaklaşık 4 aydır birlikte yaşıyorduk. Eşim yine eski huylarına devam ederek yine aldatmaya başladı. Kendisini birçok kez uyardım. Evde basit meselelerden de aramızda sürekli tartışma çıkar” dediği öğrenildi.

Kendisini defalarca aldatan eşinden boşanmak istediğini söyleyen kadın, kocası tarafından öldürülmekle tehdit edildiğini söylemiş;

 “Ayrılacağımı söylediğim zamanlarda ya kendisini öldürmekle ya da beni öldürmekle tehdit ederek benim ayrılmama müsaade etmiyordu. Koruma ve uzaklaştırma talep ediyorum. Adresini verdiğim evimde kalacağım. Beni aldatan ve sürekli tehditlerde bulunarak baskı yapan eşim Bekir Erkol’dan davacı ve şikayetçiyim.”  diyerek eski eşinden ayrılma kararını verdiğini belirtmişti.

Cinayetten 4 gün önce polise sığınmasına rağmen eşi tarafından defalarca bıçaklanarak hayatını kaybeden Tuba Erkol, ölmeden önce şikayette bulunduğunda eşi emniyete çağrılmıştı.

Cani koca eşini  öldürmeden sadece 4 gün önce polise verdiği ifadesinde;

“İddia edildiği gibi eşimi aldatmadım. Hakkımda yapılan suçlamaları kabul etmiyorum. Benim kimseden şikayetim yoktur” iddialarıyla eşinin yalan söylediğini belirtmişti.

Cinayet olayından sonra polisi arayarak teslim olan eş, basın mensuplarının ‘Eşinizi neden öldürdünüz, pişman msınız?’ sorusuna ‘Namus için pişman mı olunur?’ cevabını vermişti…

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap