Gündem

Netflix Türkiye’den Sevindiren Haber!

Rtük tarafından başlatılan İnternet üzerinden yayın yapan bütün platformların lisans alma zorunluluğu bu hafta içinde yürürlüğe girdi.

İnternet üzerinden yayın yapan televizyon kanalları ve medya kuruluşlarına getirilen lisans zorunluluğunun yanında, Rtük’ün uygun bulunmadığı yayınlar sınırlandırılacak.  Türkiye gündemine oturan Netflix’in lisans başvurusunda bulunmayacağı haberi, bir çok insanı endişelendirmişti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) internet üzerinden yayın yapan televizyon ve medya platformlarına getirdiği denetim ardından, bütün gözler Netflix’in üzerine çevrilmişti.

RTÜK’ün başkanı Ebubekir Şahin’in resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda müjdeli haberi duyurdu.

Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların internet ortamından sunumuna ilişkin NETFLIX, BLU TV, PUHU TV, TURKCELL, VODAFONE, DIGITURK, TİVİBU gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık. Hayırlı olsun.”

Hemen arkasından Netflix Türkiye resmi twitter hesabından yapılan açıklamalarda bu haberi doğruladı.

“Benim sizi bırakmaya hiç niyetim yok… Söylentilere kulak asıp kendinizi lütfen üzmeyin”

Twitter kullanıcılarından birinin “Kanka sansür olayı da yok dimi?” sorusuna cevap veren Türkiye Netflix hesabı böyle bir talep almadıklarını belirtti.

“Çocukları yaşlarına uygun olmayan içeriklerden korumak ekipçe önceliğimiz. Bunu yaparken senin istediğini özgürce izlemen de bizim için bir o kadar önemli. Ayrıca böyle bir taleple karşılaşmadık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir