Okul Çantaları Çocuk Mezarlığını Oluşturdu!

34 Gösterim

Dünya liderlerinin dikkatini çekmek isteyen Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), geçen yıl çatışmada ve savaşlarda hayatını kaybeden çocuklar için birer okul çantası hazırladı.  Geçen yıldan bu yana çatışmalarda ve savaşlarda ölen 3 bin 758 çocuk adına hazırlanan okul çantaları Birleşmiş Milletler Genel Merkezinde mezarlığa dönüştü.

Okul çantalarıyla Temsili mezarlık oluşturan UNICEF, eylül ayının son haftası düzenlenecek olan BM Genel Kurulu Görüşmelerinde çocuk ölümlerine dikkat çekmek istedi.

BM Genel Merkezinin bahçesine mezar olarak yerleştirilen 3 bin 758 mavi okul çantasıyla, Dünya liderlerine çocukların korunması için çağrı yapıldı.

Birleşik Milletler verilerine göre geçtiğimiz yıl çatışma ve savaş olan bölgelerde 12 binin üzerinde çocuk hayatını kaybetti, yaralanarak sakat kaldı.

‘Temsili Mezarlık’ hakkında açıklama yapan UNICEF direktörü Henrietta Fore, geleceğin ve umudun simgesi olan okul çantalarının çoğu çocuk için mezar olduğunu hatırlatarak, savaş ve çatışmalarda ölen çocuklara dikkat çekmek istediklerini belirtti…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir