Nedir?

Patlatma Taş Nedir?

Avatar
181 Gösterim

Doğal taşların özel makinalarla kesilmesiyle oluşan Patlatma taş günümüzde iç ve dış cephe sahasında kullanılan popüler bir duvar kaplama ürünüdür. Tamamıyla doğanın bir ürünü olan bu taşlar dayanıklı, antibakteriyel ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle günümüz dekorasyon çalışmalarında sıklıkla yer edinmektedir.
Madeninden çıkarılan taşlar makinelerde sıkıştırılarak kırılması sonucuyla patlatma taş ismini alan bu ürünün ham maddesi olan taşlar; Mermer, Traverten ve Limra’dır.

traverten taş fiyatları

Renk ve ebat olarak bir çok seçeneği bulanan patlama taşlar, bina dış kaplamada ve ev içi dekorasyonunda duvar kaplayıcı eleman olarak tercih edilebilir. Kullanım olanı spesifik olan patlatma taşlar mekanlara nostaljik ve sade bir görünüm kazandırır.
Temizliği oldukça kolay olması nedeniyle kullanımda zorluk çıkartmaz, uzun yıllar kullanılabilir. Evlerde banyo duvarı kaplama, mutfak, salon ve Tv ünitesinin arkasına kaplama şeklinde uygulanan bu taşlar, istenilen ebat ve boyutlara göre üretilebilmektedir.

Natürel görünüm sağlayan patlatma taşın da bir çok seçeneği mevcuttur. Mermer, Filesi, filesiz, patlatma taş olarak sıralanan ürünler, ölçü ve ebatları ile stoklarda bulunmaktadır.
Denizli’nin doğal maden kaynaklarını değerlendirerek patlatma taş üretimi yapan Traverten Taş Dünya’sından dekorasyon amaçlı ürünleri özel ölçülerde sipariş verebilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.

Fiziksel olarak dış etkenlere bağışıklık gösteren patlatma taşlar, ortama yaydıkları pozitif enerji sayesinde wabi-sabi gibi bir çok yaşam felsefesine de dayanaklık eder.
Siyah-beyaz, karışık ve doğal renkler olmak üzere patlatma taşların bir çok seçeneği bulunmaktadır…

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap