Gündem

‘Rıfkı Cumhruyetinin Bayrağı’ Diyerek Türk Bayrağına Hakaret Eden Oyuncuya Soruşturma Açıldı!

Avatar
138 Gösterim

‘Rıfkı Cumhruyetinin Bayrağı’ Diyerek Türk Bayrağına Hakaret Eden Oyuncuya Soruşturma Açıldı!

‘Adanalı’ dizisinde Maraz Ali karakteriyle üne kavuşan Mehmet Akif Alakurt’a, Türk bayrağına hakaret ettiği iddiasıyla Savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme oturan Alakurt, kadınlar hakkındaki paylaşımlarıyla dikkatleri üstüne çekmişti.  Skandal paylaşımlarına hız kesmeden devam eden oyuncu bu sefer daha ileriye gitti.  Türk bayrağının fotoğrafını paylaşarak altına “Bu Rıfkı cumhuriyetinin bayrağı değil mi?” notunu düşerek tepkileri üstüne çekti.

Sabah’ın yayınladığı habere göre, Mehmet Akif Alakurt’un bir takipçisi Türk bayrağına hakaret ettiğini söyleyerek polise şikayet etti.  Oyuncunun hesaplarını inleceleyen İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü rapor tuttu.

Raporda bahsi geçen suçlama ünlü oyuncunun, devletin egemenliğini alanen aşağıladığı ifade edilirken Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Oyuncu Mehmet Akif Alakurt daha önceki paylaşımlarında Türk kadınlarını yeren sözleriyle gündemde günlerce kalmıştı.

“Türk kadını nedir? Çıkarlarını elde edene kadar mükemmel kadını oynayan, her fikrini onaylayan ve ben de öyle düşünüyorum diyen. Zaman geçtiğinde aynı fikirde olduğunu iddia ettiği düşüncelerle alakası olmadığı için esas olan çirkin yüzünü gösteren kadına Türk kadını denir. (Yolun başında olanlar kulağınıza küpe edin)”

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap