Gündem

Sağlık Bakanı Son Vaka ve Ölüm Sayısını Açıkladı!

Avatar
353 Gösterim

Türkiye’de de etkisini hızlı bir şekilde göstererek yayılan Covid-19 virüsü, binlerce kişinin hastalanıp hayatını kaybetmesine yol açıyor.  Dünya genelinde 15 bin kişinin canını kaybetmesine neden olan koronavirüsü ülkemizde de can kaybının yaşanmasına neden oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüs hakkındaki son gelişme ve haberleri resmi Twitter hesabından paylaştı.

“SON 24 SAATTE 3.672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Çabalarımıza rağmen, hastalığa yenik düşen 7 insanımız daha oldu. GENÇLERE UYARIMIZ VAR: Salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın. Evde kalın. Hayat eve sığar”

Özellikle gençlere seslenen Koca, risk grubunda 60 yaş üstünün olduğunu belirtse de gençlerin de dikkatli olması gerektiği hakkında uyarılarda bulundu.

“Şimdiki gençler, söze böyle başlayanların eline bugünlerde koz veriyorsunuz. Koronavirüs konusunda fazlasıyla dikkatli olmanızı bekliyorum. Hayat demek, hareket demek. Eyvallah; fakat bir süreliğine başka bir moda geçiyoruz. Özgürlük evimizde. Hayat eve sığar”

Çin’in Wuhan eyaletinde 104 gün önce ortaya çıkan Corona virüsü bu zamana kadar en ağır etkisini İtalya’da göstererek hayatını kaybedenlerin sayısının 6 bine ulaşmasına neden olmuştu.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gençlerin ardından yaşlı kişilere de seslenerek sevdikleri için dışarı çıkmamaları gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Büyüklerimize seslenmek istiyorum. Onların koronavirüsten etkilenmemeleri konusunda bizler sorumluluk sahibiyiz. Bu toplumun sizin hayat tecrübenize ihtiyacı var, ailelerinizin size ihtiyacı var. Hayat yolculuğunda evlatlarınızın vereceğiniz tavsiyelere ihtiyacı var. Torunlarınızın sevginize ihtiyacı var. Bunları hastayken yapamazsınız.

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap