Sahte Hemşire Yaşlı Hastaları Dolandırarak Şantaj Yaptı!

86 Gösterim

Sahte Hemşire Yaşlı Hastaları Dolandırarak Şantaj Yaptı!

 

female nurse taking care of patient

Ankara GATA’da hemşire olduğunu söyleyerek sahte kimlik kullanan kadın, yaşlı erkek hastaları kandırarak paralarını aldı.

Hedef aldığı yaşlı hastalara eşinden boşandığını ve nafaka alamadığını söyleyen sahte hemşire, onları ilişki yaşamaya ikna ederek otel odalarında fotoğraflarını çekti. Mağdurlara fotoğrafları ailelerine göstermekle tehdit ederek şantaj yapan Nesrin H. 1 milyona yakın bir para kazandı.

Yaşlı erkeklere yaptığı şantajla istediği ziynet eşyalarını, ihtiyaçlarını karşılatan sahte hemşire, ayrıca senet imzalatarak ev aldırdığı da biliniyor.

Mağdurların savcılığa ve polis merkezlerine yaptıkları şikayetlerle dolandırıcılık şüphesi olan Nesrin H. için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı.

Soruşturmayı yöneten Ankara Şube Dolandırıcılık ekipleri sahte hemşireyi yakından takip ederek eş zamanlı operasyon düzenledi.  Dolandırıcılık yapmasına yardım eden şahıslarla birlikte yakalanan kadının evinde yapılan aramada yaşlı hastalara aldırdığı telefonlara, ziynet eşyalarına ve bir çok paraya rastlandı. Bulunan eşyalara ve paraya el koyulurken Nesrin H. göz altına alınarak savcılık tarafından soruşturma altına alındı.

Soruşturma kapsamında suçlarını itiraf eden kadın tutuklanarak cezaevine gönderildi…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir