Sporun Kadınlar Üzerindeki Olumlu Etkileri! 1
Kadınca Moda

Sporun Kadınlar Üzerindeki Olumlu Etkileri!

251 Gösterim

Sağlıklı bir yaşamın yeni trendlerinden biri olan düzenli spor, vücut kadar kişinin ruhunu da tazeleyen bir aktivite. Giderek artan spor salonu taleplerine bakılırsa bizde toplumca bu bilinçlendirmeyle aydınlanmış durumdayız. Erkeklerin kaslı bir görünüme sahip olarak televizyon ve film yıldızlarını aratmayan ihtişamlı vücut hayalleriyle kadınlardan daha çok spora yöneldiklerinin farkındayız.

Peki biz Kadınlar için şahane görünümün, mükemmelleştirilmiş hatlarla büyüleyici fiziğin önemi yok mu? Tabi ki var, üstelik spor yapan kadınların sayısı da erkeklere nazaran azımsanmayacak ölçüde artışta. Sporu hayatına ekleyen Kadınlarımızın kazançlarını bu yazımızda ele alarak, hala sürüncemede kalan diğer kadınlarımızı gaza getirerek teşvik etmek niyetindeyiz.

 

1. ÖZ GÜVEN

Sporun Kadınlar Üzerindeki Olumlu Etkileri! 2

Sporun faydalarından biri ve en önemlisi de Özgüven’dir. Kendi değerinin farkında olan kadın, spor yaparak hem gücünün farkında hem de isterse her şeyi başarabileceğini kanıtlamıştır. Her zorluğun üstesinden gelebilecek dirayeti kendisinde bulur, imkansızlıklara asla prim vermez!

 

2.KONTROL

Sporun Kadınlar Üzerindeki Olumlu Etkileri! 3

Kontrol, her şey de olduğu gibi sporun bir alt basamağında olan bu kavram kadının kendisini dizginlemesini sağlamaktadır. Aşırı yemek yemeğe bir son vermenin, dayanılmaz çikolatanın azizliğinden kaçmanın tek nedeni kontrol mekanizmasını denetlemekten geçer. Koşu bandında geçen zorlu dakikaların ardından hedefteki fit fiziği kurban etmek emeğe saygısızlık olur değil mi?

 

3.KIVRIMLI HATLAR 

Sporun Kadınlar Üzerindeki Olumlu Etkileri! 4

Bu görünüme sahip olmayı hangi kadın istemez ki? Seksi ve çekici hatlar kendiliğinden gelmiyor hanımlar, ter dökmeden Allah vergisi bahşedilen bir özellik değil maalesef ki. O filmlerde izlediğimiz her istediğini yiyerek sıfır bedende kalabilen kadınlar sadece Hollywood kandırmacaları!

 

4.GENÇ GÖRÜNÜM

Sporun Kadınlar Üzerindeki Olumlu Etkileri! 5

Daima genç ve zinde kalmak her kadının başlıca hayalidir. Kim bir ömür boyu genç görünüp, rakamlara aldırmadan yaşını söylemek istemez ki. Düzenli spor yaparak yıllarını bu gaye de tutan kadınların sağlıklı bir cilt ve beden yapısına sahip oluğunu belirten uzmanlarında bir bildiği vardır muhakkak.

 

5.SAĞLIKLI BİR YAŞAM 

Sporun Kadınlar Üzerindeki Olumlu Etkileri! 6

Dış görünümün mutlak gerekliliğinden bahsettikten sonra asıl konuya gelelim. Sporun asıl amacı tabi ki sağlıklı ve dengeli bir yaşama sahip olma arzudur. Düzenli beslenme, düzenli hareket ve zarar verici her şeyden uzak durmak bilincini benimsemek uzun yaşamanın en basit kurallarından biri. Kendisine saygı ve sevgi duyan her bireyin yapacağı sevdikleriyle kaliteli ve değerli anlar geçirmek istiyorsak sağlımıza gereken özeni göstermeliyiz.

 

Yazımız burada biterken hep birlikte ne diyoruz; Haydi Kadınlar Spora! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir