Tecavüze Uğrayan 15 Yaşındaki Genç Kız ‘Beni Onunla Evlendirirler Diye Sustum’

103 Gösterim

15 yaşında tecavüze uğrayan genç kız, cinsel istismarda bulunan kişiyle zorla evlendirilme korkusu yüzünden ailesine söyleyemedi. Denizli’de yaşayan genç kız aynı kişi tarafından ikinci kez tecavüze uğradığında cinsel istismara uğradığını ablasına anlatarak şikayetçi oldu.

Denizli’de ailesiyle yaşayan 15 yaşındaki H.Ç, polise verdiği ifadesinde, 2018 Kurban bayramında  aile üyelerinin kabristan ziyaretine gittikleri sırada uzaktan bir akrabası olan 17 yaşındaki Ü.A.’nın evin odunluk kısmından zorla girerek genç kıza tecavüz etti.

İğrenç olayın korkusuyla ve tecavüzcüsüyle evlendirilmekten korkan H.Ç, tecavüz olayını kimselere anlatmadı.  İddialara göre Ü.A olay üzerinden 7-8 ay geçtikten sonra genç kıza sosyal medyadan ulaştı. Mesajlar atarak tekrar bağlantı kurmak isteyen şahısın attığı mesajlar mahkeme tutanaklarına delil olarak sunuldu.  Mesajlarda;

ben seni sevdim, sadece benim olmanı istedim. Sen hamile misin? Doğru mu? Söyle! Ben sana bir şey yapmayacağım, sadece arkadaş kalalım’ yazıyordu.

H.Ç mesajlara cevap vermediğinde iddiaya göre 2019 yılının Şubat ayında genç kızın öğrenim gördüğü okula gelerek H.Ç.’ye ‘baban seni öldürecek sana bir şey söylemem lazım’ diyerek kolundan sürükledi.  Genç kızı bahçelik bir alana götürerek bir kez daha tecavüz etti.

 

İkinci kez tecavüze uğrayan H.Ç  daha fazla dayanamayarak ablasına olup bitenleri anlattı.  Kızının yaşadığı şeyleri öğrenen baba Ü.Ç.  Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.  Harekete geçen Savcılık sanık hakkında tecavüz ve 3 ayrı suçtan dava açtı.  Hazırlanan iddianame de yer alan suçlamalar, nitelikli cinsel istismar, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, konut dokunulmazlığını ihlal etme ve şantajda bulunma suçları bulunuyor.

Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederek görülen ilk duruşmada sanık tutuklanarak cezavine gönderildi.  Olayın ardından İhlas Haber Ajansına başından geçenleri zorlukla anlatan genç kız;

 “Bir kez yapan şahıslar (cinsel istismarı) tekrar uygulayabilir. Ben ölmeyi düşündüm ama bu doğru bir karar değil. ‘Ben utanmamalıyım bana bu zulmü yapan kişi utanmalı’ dedim diyerek ölmekten vazgeçtim.” dedi.

Cinsel istismarı duyduğu andan itibaren kızına destek olan ve hakkını arayan baba, kızını kurda kuşa yetmeyeceğini dile getirdi.  Kızına sonuna kadar sahip çıkacağını söyleyen Ü.Ç. kız babalarına şöyle seslendi.

 “Özellikle kız babalarına sesleniyorum evlatlarına sahip çıksınlar ve benim yaşadığım herkesin başına gelebilir bu yüzden dikkatli olsunlar. Bu tür olaylarda yaşandığında aileler kızlarına sahip çıksınlar. Sahip çıkmazlar ise kızları geri dönüşü olmayan yollara girer. Ben bunun mücadelesini Şubat ayından bu yana yapıyorum. Kızımı kesinlikle kurda kuşa yem etmedim, etmem de. Çocuklarımızı bu tür olaylardan dolayı dışlamayalım, toplum olarak çok ön yargılıyız. Bizim amacımız kızıma bunu yapanın en yüksek cezayı alması. Cezasını çekmesini istiyorum. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir