Gündem

Türkiye’de Koronavirüs vakası 3629’a ulaştı!

Avatar
319 Gösterim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemize kadar gelen koronavirüs vakaları ve can kayıplarına ilişkin son durumu paylaştı. Resmi Twitter hesabından can kayıplarını ve yeni tanı koyulan hastaların rakamını paylaşan Koca, halkı tedbirli olmaya davet etti.

Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Hastalar ve temas çevreleri izole edildi. 16 hastamızı kaybettik. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı. Sizi ısrarla tedbirleri uygulamaya davet ediyorum.

Sağlık Bakanı Koca’nın yaptığı açıklamaya göre şu an ülkemizde COVİD-19 virüsü bulaşmış 3.629 vaka varken, hayatını kaybeden 75 olduğu bilinir. Hızlı bir şekilde yayılan virüsün henüz bir tedavi bulunmasa da, diğer ülkelerde olmak üzere aşı ve tedavisi aranmaya devam ediliyor.

Sosyal medyada “HAYAT EVE SIĞAR” kampanyası başlatılarak ünlülerin desteğiyle halkın mümkün mertebe evinde kalması isteniyor. Kampanya ya evlerinde çekildikleri fotoğrafla destek veren Fazıl Say, Burak Özçivit, Fahriye vcen gibi ünlü isimler Türk halkını evinde kalmaya davet ediyor.

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap