Gündem

Ürkütücü Oyuncak Bebek Adasındaki Tuhaf Gizem!

Avatar
251 Gösterim

Korkunç görünümüyle ilgi görmeye başlayan küçük ada, ürkütücü görüntüyle adrenalin sevenlerin yeni adresi olarak görülüyor.  Arkasındaki gizemle birlikte oyuncak bebeklerin ağaçlara asılı olduğu ada, tuhaf bir görüntüye sahip.

Mexico City’nin güneyinde kanallarla çevrili kırsal alan Xocimilcho’da yer alan Oyuncak Bebek Adası hikayesini duyanların kanını dondurmaya yetiyor.

 

Su kanallarıyla etrafı çevrili olan adanın farklı ve özel olmasını sağlayansa oyuncak bebeklerle dolu olması.  Bu oyuncak bebeklerin çoğunun kolu ve bacağı yok.  Adanın hikayesi yıllar öncesine dayanıyor, küçük bir kız çocuğunun su kanallarına düşerek kaybolmasıyla başladı.

Don Julian Santana adındaki bir adam vahim olaydan sonra su kanallarının içinden kız çocuğuna ait oyuncak bebeği buluyor.  Küçük kızın ruhunu onurlandırmak isteyen ve adayı kötü ruhlardan korumak isteyen adam bulduğu bebeği ağaca asıyor.

Zaman içinde bunu bir ritüele ve saplantıya dönüştüren adam adadaki bütün ağaçlara oyuncak bebekler asıyor.  Bütün ağaçlar kafası, kolu yada bacağı eksik bebeklerle dolarken, hikayenin en tuhaf kısmı ise Julian Santana’nın da 2001 yılında su kanalında tıpkı kız çocuğu olayındaki gibi boğularak ölmesi.

İnsanlar tarafından garip ve korkutucu bir atmosferi olduğu söylenen ada, Julian Santana’nın ailesi tarafından düzenlenen turistik gezilerle doluyor.  Dünya genelinden bu sıra dışı esrarengiz adayı ziyarete bir çok turist akın ediyor…

Yazar Hakkında

Avatar

Semra Şenol

Yorum Yap