Victoria’s Secret’in Transseksüel Modeli Güzelliğiyle Baş Döndürüyor!

220 Gösterim

Victoria’s Secret’in Transseksüel Modeli Güzelliğiyle Baş Döndürüyor!

Victoria’s Secret’in ilk transseksüel modeli olan Valentina Sampaio baş döndüren güzelliğiyle herkesi büyüledi. Daha öncesinde erkek olduğuna kimse inanamazken, Brezilyalı manken adeta güzelliğiyle şov yapıyor!

Geçtiğimiz aylarda Victoria’s Secret’ın marka sorumlusu Ed Razek, trans bayanların Victoria’s Secret’ta yeri olmadığını belirttiği açıklamasıyla olay yaratmıştı.  Açıklamasından sadece bir kaç ay sonra geri adım atan Ed Razek, Brezilyalı trans manken olan Valentina Sampaio’yu Viktoria’s Secret’ın yeni yüzü olarak seçti.

Transseksüeller için yapılan talihsiz ve ayrımcı açıklama nedeniyle imajı zedelenen Victoria’s Secret, bir süre önce Valentina Sampaio ile çalışmaya başlayarak podyuma çıkarttı.

 

Secret Pink kampanyasının yüzü olan Sampaio,  Victoria’s Secret’ın ilk transseksüel modeli olarak koleksiyon çekimlerinin sahne arkasını instagramdan paylaştı.

Paylaştığı gönderilere “Hayal kurmaktan hiç vazgeçmedim” notunu düşerek, hayallerini gerçekleştirdiğini takipçileriyle paylaştı.  Brezilyalı trans mankenin profesyonel kariyerine 2016’da başladı.

19 yaşında L’Oreal Paris Güzellik Elçisi seçilen Valentina Sampaio’ya diğer Secret modellerinden de tebrik mesajları gelerek desteklediklerini ilan ettiler.

 

 

10 yaşında ‘Valentina’ olan model, ilk kez transseksüel olduğunu 8 yaşında iken psikologunun yardımı sayesinde öğrendi.

Basının büyük ilgisini çeken trans model aynı zamanda Vogue Paris’in kapağında yer alarak profesyonel modellikte kendini kanıtladı.

Modelliğin yanında Mimarlık eğitimine devam eden Sampaio, aynı zamanda oyunculuk alanında da kendisini geliştiriyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir